top of page
EBRULU KONAK

HAKKIMIZDA

EBRULU KONAK
EBRULU KONAK
EBRULU KONAK

Konağımızda birbirinden farklı dekor ve yapıya sahip 37 oda olup, odalarımızın tümünde WiFi,Banyo,Klima Sistemleri,WC,Saç Kurutma Makinesi, Televizyon, 24 Saat Sıcak Su ve Merkezi Isıtma standart olarak yer almaktadır. Restorantımız 60 kişilik kapalı, 50 kişilik açık olmak üzere toplam 110 kişiliktir.Ayrıca 30 kişilik Bahçe Kafe ve özel günler için tahsis edilen TV/Toplantı Odası ile siz değerli misafirlerimize hizmet vermektedir.

Konağımızda konaklama, Oda Kahvaltı (OK) veya akşam yemeği ilavesi ile Yarım Pansiyon (YP) şeklinde olup, kahvaltı ve akşam yemeği açık büfedir. Ayrıca oda servisi hizmeti de verilmektedir.

Tarihi Safranbolu bölgesindeki bir çok konağın sahip olmadığı panoramik manzaraya sahip konağımızdan Safranbolu`nun ünlü tarihi ve görkemli yapıtlarını görmek mümkündür. Sadrazam Köprülü Mehmet Paşa tarafından 1661 yılında yaptırılan Köprülü Mehmet Paşa Camii , Osmanlı Sarayında cinciliği sayesinde entrikalarla Anadolu Kazaskerliğine kadar yükselen Cinci Hocanın yaptırdığı Cinci Hanı ve Hamamı, 1904 yılında yapılan Hükümet Konağı, İzzet Mehmet Paşa tarafından 1645 yılında yapılan Safranbolu`da yaşayan insanların cebine ve evine bir saat koyacağım sözüne karşılık yaptırılan Saat Kulesi verilebilecek birkaç örnektir.

EBRULU KONAK

1800`lü yılların ortalarında yapıldığı tahmin edilen “Ebrulu Konak”, yaklaşık 3 yıl süren restorasyon çalışması sonucunda 30.08.2005 tarihinde konuklarımızın hizmetine açılmıştır.

Konağımız, UNESCO tarafından Dünya miras listesine alınan tarihi Safranbolu`da koruma altına alınmış 1210 tarihi taşınmaz varlıktan biri olup, tarihi Safranbolu`nun merkezinde bulunan ve Safranbolu`ya gelen yerli ve yabancı ziyaretçilerin tümünün ziyaret ettiği “Kaymakamlar Müze Evi”nin karşısında yer almaktadır.

 

bottom of page